İşletmeniz İçin Microsoft 365’in 11 Avantajı

İlk olarak 29 Eylül 2021’de yayınlandı

Özellikle şu anda hibrit çalışma ortamları gerçekliğinde yaşadığımız için işyeri verimliliği, üretkenliği ve bağlanabilirliği hakkında çok konuşuyoruz. Çalışanlarınız için gelişen bir ortam yaratmak, gerçekten her şeyi teknoloji aracılığıyla bir araya getirmekle ilgilidir.


İnsanların yaklaşık %60’ı, uzaktan çalışmaya geçişten bu yana ekiplerine daha az bağlı hissettiklerini söylüyor.
İş Eğilim Endeksi

İşte Microsoft 365’in kuruluşunuz genelinde üretkenliği ve bağlantıyı artırmasının 11 yolu:

İndirilebilir Kılavuz Mevcut

iş değeri kılavuzu kapağı

Bu güçlü platformun kuruluşunuz genelinde üretkenliği nasıl artırdığını öğrenmek için kılavuzumuzu indirin.

İndirmek

1. Kolaylaştırılmış Bilgi — Bulut Belge Yönetimi Aracılığıyla Paylaşma

Birçok kuruluş, iş verilerini dosya paylaşımlarından kurtaran, aranabilirliği artıran ve sürüm oluşturma geçmişini ve kullanıcı erişimini yönetmek için araçlar sunan belge yönetimi için Microsoft SharePoint veya OneDrive’ı zaten kullanıyor. Kendi başlarına, bu yetenekler üretkenliği ve bilgi paylaşımını geliştirmeye yardımcı olur, ancak Microsoft 365 onları bir adım daha ileri götürür. Microsoft 365’teki bulut tabanlı SharePoint Online ile geliştirilmiş kullanıcı arabirimi ve ara bağlantı, bulut tabanlı kitaplıklardaki belgeleri yönetmeyi kolaylaştırır ve sorunsuz belge paylaşımı sunar.

Ayrıca Microsoft 365, SharePoint Online’ı Microsoft Teams ile entegre ettiğinden, çalışanların belge oluşturma ve yönetim görevleri sırasında verimli bir şekilde iletişim kurmasına da yardımcı olur. Örneğin, bir çalışanın bir belge değişikliğiyle ilgili soruları olduğunda, entegre Teams özellikleri aracılığıyla bir iş arkadaşına anlık ileti göndermek kolaydır. Diğer ekip üyeleri, belgeyi bir Teams kanalı haber akışında bulma ve güncellemeler veya değişiklikler hakkında yorum yapma seçeneğine sahiptir.

2. Her Yerde, Her Zaman Üretkenlik İçin Gelişmiş Mobil Erişim

Microsoft 365, bulut bilgi işlemin gücünü eksiksiz bir mobil uygulama paketiyle birleştirerek çalışanların seyahat ederken, sahada veya uzaktan çalışırken üretken kalmasını kolaylaştırır. Microsoft 365 uygulamaları, bireysel uygulamalara (Word, Excel, Teams vb.) odaklanır ve küçük mobil cihazlar için ücretsizdir. Ancak, şirketinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak, gerçekten mobil bir dijital iş yeri oluşturmak için bu standart uygulamaların ötesine bakmak isteyebilirsiniz. Örneğin, herhangi bir mobil cihazdan erişilebilen, PowerApps ile oluşturulmuş bir uygulama oluşturabilirsiniz. Planner, SharePoint ve OneDrive gibi diğer uygulamaların da birbirleriyle iyi etkileşim kuran kendi uygulamaları vardır. Bu uygulamaların gücü, ekibinizin hareket halindeyken bağlı ve üretken olup olmadığı konusunda endişelenmek yerine kuruluşunuzun misyonunu yerine getirmeye odaklanmanıza olanak tanır.

3. İnovasyonu Destekleyen Sosyal Yetenekler

Sosyal araçlar, kuruluşunuzdaki insanlara sosyal medyanın hızında ve akıcılığında iş içeriğiyle etkileşim kurma yeteneği verir. Çoğu çalışan, kişisel yaşamlarında Facebook ve Twitter gibi araçları kullanma konusunda zaten yetkin olduğundan, işyerinde benzer teknolojiler sunmak, önceden var olan bu yeterliliği iş görevlerine uygular. Çoğu kullanıcı için Microsoft 365’teki sosyal girişim araçları gerçek bir öğrenme eğrisi sunmamalı ve yeni bir eğitim gerektirmemelidir. Bir içeriği “beğenmek”, site içeriklerine yorum yapmak, forum benzeri bir dizi halinde sohbet etmek veya kuruluşunuz genelinde farklı tartışmaları bir araya getiren kişiselleştirilmiş bir haber akışı yerleştirmek kolaydır. Microsoft 365 paketine dahil olan Teams ve Yammer (Yammer çoğunlukla büyük işletmeler için ayrılmıştır), kuruluşunuzun farklı gruplar oluşturmasına ve bir departmana, iş koluna veya ilgili topluluğa özgü tartışma dizilerini kullanmasına olanak tanır. Kuruluşunuzun üyelerinin bilgilerini daha geniş bir kitleyle paylaşırken gayri resmi bir bağlamda soru sormasına olanak tanır. E-posta yoluyla bireysel olarak soru sorup yanıtlamaya kıyasla Teams (veya Yammer), şirketin bu bilgiyi elinde tutmasını ve aynı sorulara sahip diğer kişiler tarafından erişilebilir olmasını kolaylaştırır.

Neyi ne zaman kullanacağınızdan emin değil misiniz? Neyi paylaşmaya çalıştığınıza bağlı olarak hangi uygulamanın en iyi olduğunu öğrenmek için Çalışanlarla İletişim Gönderimize göz atın.

4. Akıllı Proses Otomasyonu

Birçok işletme, süreçleri yönetme ve güncelleme konusunda zorluk yaşıyor. Microsoft 365 ve Power Platform, size iş süreçlerini hızla otomatikleştiren kullanıma hazır çevrimiçi formlar, iş akışı yönetimi ve veri depolama özellikleri sunar. Microsoft Teams ve Dataverse’ten yararlanan bu çözümler, tüm kuruluşa hizmet vermek için departmanlara yayılır. Ve Microsoft 365 birçok dış aracı tümleştirir; örneğin, iş akışınız içinde tümleşik bir yürütme parçası olarak e-postadan eylemler çekmenize olanak tanır.


Şubat 2020’de teslim edilen e-postalarda Şubat 2021’e kıyasla 40,6 milyar artış.
İş Eğilim Endeksi

Microsoft 365’e Aşık Olun

Karşı konulamaz bir çalışan deneyimi oluşturmanıza olanak sağlayan en yeni Microsoft tasarımlarından ikisini incelediğimiz bu isteğe bağlı web seminerine göz atın: Microsoft Viva ve Güç Platformu.

5. Verimli İletişim Platformları

Büyük bir kuruluşta iletişim, çoğu kurumsal bir intranet veya ekip çalışması çözümüyle başlayan çok çeşitli etkinlikleri kapsar. Diğer iletişim görevlerinin yanı sıra kurumsal bir intranet, hizmet ve bilgi sunmanıza, bir web sitesi aracılığıyla kültürünüzü ve markanızı oluşturmanıza ve genel girişimler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kaynakları keşfetmek isteyen çalışanlar için merkezi bir merkez sağlamanıza olanak tanır.

SharePoint Online, kurumsal bir intranet geliştirmek için harika bir platformdur ve Microsoft 365, kendi sunucunuzu ve şirket içi altyapınızı yönetmenin teknik yükü olmadan bu iletişim aracını kolaylaştırmaya yardımcı olur. Kurumsal intranet dışındaki genel iletişim için Microsoft 365 içindeki Teams gibi tümleşik hizmetler, dijital iş yerinde iş arkadaşlarınızla etkili bir şekilde iletişim kurma becerinizi artırır.

6. İç ve Dış İşbirliği

Microsoft 365’in iletişim ve işbirliği araçları, çalışan tabanınızın birbirleriyle ve dış iş ortaklarıyla etkili bir şekilde işbirliği yapmasına olanak tanır. E-posta, bilgi kaydetme, resmi belgeleri paylaşma ve bir eylemin elektronik kaydını oluşturma gibi belirli görevler için harika olsa da, diğer işbirliği faaliyetleri için verimsiz bir araçtır.

Anlık mesajlaşma gibi hızlı sorular ve birlikte yazma belgeleri söz konusu olduğunda, Microsoft Teams çalışma alanları ve SharePoint Online siteleri bilgi paylaşmanın daha iyi yollarını sunar. Microsoft 365, bu araçları entegre ederek kuruluşların bilgiyi eyleme dönüştürülebilir bir bağlama yerleştiren ve üretkenliğin önündeki coğrafi engelleri ortadan kaldıran çok boyutlu bir işbirliği ortamına sahip olmasını sağlar. Tüm bunlar, şifrelemeli Hak Yönetimi (Azure Information Protection) ve tümleşik Veri Kaybını Önleme, içerik süresinin sona ermesi ve erişimi kısıtlamanın diğer yaygın yolları gibi en yüksek güvenlik ve uyumluluk standardını korurken.


%148 haftalık toplantı süresi, Şubat 2020’den bu yana Teams kullanıcıları için iki kattan fazla arttı.
İş Eğilim Endeksi

Tipik olarak, kullanıcıların oluşturdukları belgeleri ve bilgileri bulmak için dosya paylaşımlarına ve klasörlere göz atmaları gerekir, ancak belgeler düzensiz klasörlerde kaybolduğundan bu işlem genellikle sinir bozucu ve verimsizdir. Göz atmaya kıyasla, arama işlevleri genellikle içeriği bulmak ve kullanmak için daha etkili araçlardır. Microsoft 365 içindeki kurumsal arama özellikleri, dünyanın dört bir yanındaki en büyük şirketlerden bazıları için uzun bir süre içinde geliştirildi ve size sağlam ve uygun maliyetli bir arama deneyimi sağlamak için ince ayar yapıldı ve platforma entegre edildi. Bu arama özelliği, belge yönetimini, sosyal içeriği, iletişimi ve işbirliğini zenginleştirerek kullanıcıların içeriği hızlı ve kolay bir şekilde bulmasına yardımcı olur, bu da üretkenliği artırır ve çabaların tekrarını azaltır. Ve son zamanlarda Microsoft, yerleşik bağlayıcılar ve özel seçenekler aracılığıyla harici içerik kaynağını entegre etme özelliğini yeni piyasaya sürdü.

8. Çalışan Deneyimi ve Bağlılığı

Verimliliğin yavaşladığını ve çalışanların birçok sistemde oturum açmasının kesintiye uğradığını tespit eden araştırmalara ve Microsoft Teams’in benimsenmesindeki hızlı artışa dayanarak Microsoft Viva, birleşik bir çalışan deneyimi platformu olarak Tanıtıldı.

Microsoft Viva çözümü aşağıdakilerden oluşur:

  • Viva Connections – iş gücündeki herkesi birbirine bağlı tutar. İnsanların katkıda bulunmasını kolaylaştırır ve kuruluşunuzu şirketin vizyonu etrafında birleştirir.
  • Viva Insights, işin nasıl gerçekleştiğine ve üretkenlik ile esenlik üzerindeki etkisine ilişkin görünürlük sağladığı için bu sorunu doğrudan ele alır. Insights, kişiselleştirilmiş ve eyleme dönüştürülebilir içgörüler sunar ve verilerle karmaşık iş zorluklarını çözmeye yardımcı olur.
  • Viva Topics, Microsoft 365’i temel alır ve kuruluşunuz genelinde bilgi ve uzmanları belirlemek ve bunları sayfalar halinde düzenlenen paylaşılan konulara göre kategorize etmek için Yapay Zeka uygular.
  • Viva Learning tam da bunu yapar: çalışanların örgün ve gayri resmi öğrenmeyi ihtiyaç duydukları zaman ve yerde kolayca keşfetmelerine olanak tanır, insanların çalışırken öğrenmelerini ve kuruluşun ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmelerini kolaylaştırır.
  • Viva Goals, insanları ve projeleri stratejik iş önceliklerine göre hizalamanıza, net hedefler belirlemenize ve insanları ve ekipleri birlikte daha fazlasını başarmaları için güçlendirmenize olanak tanır.
  • Viva Engage, çalışanları tartışabilecekleri, bir iş arkadaşını övebilecekleri ve sorularına yanıt alabilecekleri topluluklar aracılığıyla birbirine bağlar. Bir aidiyet ve amaç duygusu yaratmak için Viva Engage’i kullanarak, özellikle hibrit veya uzak çalışma ortamlarında ilişkileri destekleyin.

9. Sürekli Güncellemeler

Geleneksel şirket içi yazılımlar, düzenli bakım, yamalar ve yükseltmeler gerektirir. Microsoft 365 ile Microsoft, üç ayda bir olmasa da aylık olarak yayınlanan yeni yeteneklerle sürekli gelişen, “her zaman yeşil” bir platform sağlıyor. Microsoft 365 ile BT ekibinizin platformunuzu yükseltmesi gerekmez ve temel iş hizmetleri sağlamaya odaklanabilir.

10. Artan Yatırım Getirisi

Bulut çözümleri yeni değil ancak Microsoft 365 ile hepsine hükmedecek tek bir pakete sahip olabilirsiniz. İster türünün tek örneği bir misyon için çalışan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olun, ister en iyi müşteri deneyimini sunmak isteyen bir kuruluş olun, Microsoft 365 günlük ayrıntıları yönetmenin baş ağrısını ortadan kaldırır. Kuruluşlar, ekip çalışmasının, süreç otomasyonunun, uyumluluğun ve güvenlik çözümlerinin birçoğunu tam entegre ürünlerden oluşan tek bir pakette değiştirebilir. Uygun benimseme ve değişiklik yönetimi ile tam entegre çözüm, bireysel ve kurumsal üretkenliği daha düşük bir maliyetle sağlayabilir. YG’nizi burada tahmin edin.

11. İnovasyonu Etkinleştirin ve Teşvik Edin

Dünyadaki her şirket, inovasyonu mümkün kılan ve teşvik eden bir yer olmak istiyor. Microsoft 365 ile ekiplerinize daha iyi inovasyon sağlayacak araçlar sağlayabilirsiniz. Toplantılar, not tutmak ve etkileşimi kaydetmek için dijital beyaz tahtalar ve alanlarla kolaylaştırılmıştır. Bilgi kolayca paylaşılabilir ve saklanabilir. Çalışanlar, konumları ne olursa olsun kendilerini güçlendirilmiş, bağlı ve bağlı hissederler.

Microsoft 365 ile nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Ücretsiz danışmanlık için bugün Withum’un Dijital ve Teknoloji Dönüşüm Hizmetleri Ekibinin bir üyesiyle iletişime geçin.

Bir toplantı planlamak

Önceki yazı

İşiniz İçin Microsoft 365’in 11 Avantajı sonrası ilk olarak Withum’da yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna pendik escort ümraniye escort konya escort izmir escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com